Oferta z dnia: 2021-05-14

Młodszy Administrator Baz Danych [1365] A

Obowiązki

Zakres obowiązków:

  • utrzymanie baz danych w wybranych technologiach (m.in. opensource)
  • tuning wydajności serwerów baz danych
  • odpowiedzialność za procesy backup/restore (kontrola wykonania, kontrola planu odtworzeń)
  • monitorowanie komponentów bazodanowych, diagnozowanie incydentów i problemów wydajnościowych wpływających na działanie aplikacji biznesowych
  • wdrażanie aktualizacji bezpieczeństwa i poprawek, przeprowadzanie upgrade'ów silników baz danych do wyższych wersji
  • rozwój i doskonalenie istniejących rozwiązań DR oraz testowanie procedur odtworzeniowych
  • instalowanie i konfiguracja środowisk ww. baz danych
  • realizacja zadań projektowych z zakresu technologii baz danych

Wymagania

Wymagania wobec kandydatów:

  • minimum roczne doświadczenie zawodowe dotyczące zarządzania silnikami baz danych w wybranych technologiach (MS SQL, Postgresql, MySQL/MariaDB)
  • znajomość języka SQL oraz  PL/SQL na poziomie niezbędnym do administrowania bazą
  • podstawowa wiedza administratorska z zakresu systemów operacyjnych Linux/Unix
  • umiejętności pisania skryptów w warstwie SQL i systemu operacyjnego (bash, ksh)
  • wykształcenie wyższe, preferowane kierunki informatyczne
  • determinacja dotycząca rozwoju zawodowego
  • umiejętność pracy w zespole
  • gotowość do pracy w systemie zmianowym (8-16 / 14-22 oraz dyżury w modelu standby) oraz w oknach serwisowych poza standardowymi godzinami pracy (wdrażanie zmian projektowych i utrzymaniowych)
  • znajomość języka angielskiego umożliwiająca komunikację
  • zorientowanie na realizację postawionych celów, zarówno tych indywidualnych jak i zespołowych
  • współpraca w zespole przy realizacji zadań, jak również dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z pozostałymi członkami zespołu
  • udzielanie wsparcia członkom zespołów, w których lub z którymi pracuje
  • aktywne poszukiwanie rozwiązań problemów oraz optymalnych sposobów realizacji zadań
  • terminowość, jakościowość i kompletność dostarczanych produktów i rozwiązań
  • komunikacja w sposób otwarty i efektywny (nastawiony na realizację celu/zadania)
  • okresowa praca pod presją terminów i w sytuacjach ze swej natury stresujących

Atuty

Dodatkowym atutem będzie:

  • mile widziana podstawowa znajomość administrowania bazami Oracle
  • mile widziana wiedza dotycząca rozwiązań no-sql (MongoDB)
  • znajomość zasad dotyczących eksploatacji systemów produkcyjnych
  • znajomość architektury zaawansowanych systemów informatycznych
  • doświadczenia w projektach migracyjnych, konsolidacyjnych
  • certyfikaty zawodowe potwierdzające deklarowane umiejętności

Znajomość poniższych technologii:

  • systemy monitoringu: Zabbix
  • automatyzacja: Ansible, Puppet
  • znajomość systemów operacyjnych Unix (w szczególności Solaris 10 oraz 11)

Oferujemy:

  • pracę w firmie w branży telekomunikacyjnej
  • możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej i karty sportowej na preferencyjnych warunkach
Lokalizacja: Praca zdalna / Cała Polska

+48 (22) 653 85 92