Oferta z dnia: 2021-01-13

Tester Automatyczny ST [1310]

Obowiązki

Zakres obowiązków:

  • Pełnienie roli członka zespołu Scrum DEV - realizacja zadań testera w zespole developerskim albo członka Zespołu Scrum TEST i realizacja testów
  • Realizacja zadań testerskich (w tym automatyzacja i testy niefunkcjonalne)
  • Współpraca z Deweloperami i tersterami Zespołu testów E2E
  • Tworzenie i realizacja przypadków i scenariuszy testowych funkcjonalnych dla historyjek i feature-ów wypracowywanych w ramach sprintów
  • Tworzenie i realizacja przypadków i scenariuszy integracyjnych dla historyjek i feature-ów wypracowywanych w ramach sprintów
  • Tworzenie i uruchamianie testów automatycznych, współudział w spójnym tworzeniu automatów testowych w Programie
  • Rozwój i utrzymanie wybranego frameworku testów automatycznych zgodnego z wytycznymi Programu.
  • Retesty poprawek
  • Przygotowanie danych testowych na potreby testów automatycznych
  • Rejestrowanie wyników testów w narzędziu klasy ALM
  • Rejestrowanie i dokumentacja błędów we wskazanym narzędziu. W ramach identyfikacji przyczyny błędnego zachowania systemu oczekiwane:
  •     o    Analizy logów, komunikatów przychodzących i wychodzących
  •     o    Weryfikacji przychodzących plików / strumieni danych
  •     o    Weryfikacji wyników testów w systemach
  • Raportowanie realizacji prac
Wymagania

Wymagania wobec kandydatów:

Doświadczenie:

  • Min. 3 lata w testach IT
  • Oczekiwane min. 3 lata doświadczenia w testach automatycznych (GUI & INT)
  • Oczekiwany min. 1 rok doświadczenia w testach wydajnościowych
  • Znajomość tematyki z zakresu testów bezpieczeństwa w tym bezpieczeństwa aplikacji webowych
  • Również wskazana znajomość z zakresu Migracji danych

Znajomość technologii:

  • Java SE, HTML, Cypress, JavaScript, CSS
  • JDBC, Oracle, MySQL, MSSQL
  • Python, C#
  • Znajomość architektury 3-warstwowej systemów informatycznych
  • Ogólna znajomość SOA

Znajomość narzędzi:

  • SoapUI
  • SVN, GIT
  • Selenium WebDriver, Watij, Cypress, Microfocus (HP) UFT
  • Microfocus (HP) LoadRunner, JMeter
  • Microfocus (HP) ALM (Quality Center)
  • JIRA
  • Enterprise Architect

Doświadczenie w analizie, projektowaniu i realizacji testów:

  • Znajomość metodyk i standardów realizacji testów: ISTQB
  • Znajomość metodyk/ zasad pracy: Agile, SCRUM
  • Pełnienie roli członka zespołu Scrum DEV - realizacja zadań testera
  • Rozwój i utrzymanie wybranego frameworku testów automatycznych
  • Analiza potrzeb biznesowych i implementacja ich w istniejącym rozwiązaniu
  • Przygotowanie danych testowych
  • Realizacja testów funkcjonalnych, integracyjnych, regresji w oparciu o przypadki testowe – mile widziana jest również znajomość realizacji testów wydajnościowych, bezpieczeństwa
  • Umiejętność tworzenia dokumentacji biznesowej i technicznej (w tym opis wymagań)
  • Znajomość notacji UML

Inne umiejętność:

  • Dociekliwość, dokładność, cierpliwość
  • Umiejętność pracy w złożonym środowisku

+48 (22) 653 85 92