Oferta z dnia: 2019-03-21

Administrator DevOps [1131] W

Obowiązki

Zakres obowiązków:

  • automatyzacja procesów budowania i wdrażania aplikacji z użyciem istniejącego oprogramowania OpenSource i/lub własnych rozwiązań
  • ulepszanie i rozwijanie aktualnie używanych narzędzi realizujących i wspierających proces wytwarzania oprogramowania
  • tworzenie i administracja serwerami i aplikacjami tworzącymi środowiska CI/CD
  • konfiguracja i utrzymanie środowisk CI/CD dla zespołów deweloperskich
  • administracja systemem operacyjnym Linux
  • tworzenie i aktualizacja niezbędnej dokumentacji systemowej i aplikacyjnej
  • automatyzacja powtarzalnych czynności

Wymagania

Wymagania wobec kandydatów:

  • Umiejętność instalacji, konfiguracji i administracji systemem Linux (RedHat/CentOS)
  • Praktyczna wiedza i doświadczenie w zakresie narzędzi obszaru DevOPS, w tym:

                                   - systemy zarządzania wersją (Git, Subversion)
                                   - systemy automatyzujące budowę aplikacji (Maven, Gradle, Ant, MSBuild)
                                   - proces CI/CD  (Jenkins, GitLab Ci)
                                   - repozytoria bibliotek (Nexus, Artifactory)
                                   - automatyzacja instalacji/konfiguracji środowiska (Ansible)
                                   - bazy danych (MySQL, PostgreSQL, Oracle)
                                   - wirtualizacja i konteneryzacja (VMware, Docker, Kubernetes)
                                   - monitoring (Zabbix, ELK, Grafana, Prometheus)

  • Umiejętność programowania w językach skryptowych (Bash, Python, Groovy)
  • Umiejętność pracy w zespole, w modelu Agile
  • Gotowość do pracy w dyżurach

Lokalizacja: Lublin

+48 (22) 653 85 92